Dim Mak

Bájny dotyk smrti. Úder s oneskoreným účinkom, ktorý zasahuje akupunktúrne meridiány. Obeť neumiera hneď ale až niekoľko hodín alebo dní po zasiahnutí. Ovládajú ho iba najvyšší majstri.
 
Verí sa že Dim Mak objavil približne na začiatku 14 storočia CHANG San Feng, ktorý bol známy ako vynikajúci akupunkturista.Veľa ľudí hovorí, že Chang nemá nič spoločné s vynájdením Dim Mak. Je to možno aj preto, že o jeho vzniku sa zachovalo len veľmi málo písomných dokladov. Jedným z dôvodov, prečo sa zachovalo malo písomných dôkazov je ten, že Chang bol povahovo veľmi tajnostkársky a taktiež trocha paranoídny, takže všetko sa viac menej šírilo ústne a aj to len najbližšiemu príbuzenstvu a pár obľúbeným žiakom.


Chang mal niekoľko priateľov, ktorí sa taktiež zaoberali v Číne akupunktúrou a traja z nich si zaumienili nájsť body na ľudskom tele, pomocou ktorých by mohli súperovi čo najviac ublížiť, ak sa na ne zaútočí určitým spôsobom. Zakrátko objavili, že energia pretekajúca telom by mohla byt' určitým spôsobom ovplyvňovaná za účelom liečby alebo za účelom spôsobiť zranenie.


Počas ich výskumu CHANG San Feng spolu so svojimi priateľmi objavili, že pri zaútočení na konkrétne body sa stanu viac zraniteľnými aj iné body, kĺby atď., zatiaľ čo útok na iné body by mal priamy dopad. Ale aj tak si ešte neboli istí, či vynašli najsmrteľnejší bojový systém v Číne. Preto sa rozhodli pokračovať v skúmaní, aké reakcie zapríčiňujú jednotlivé body na ľudskom tele. Vedeli, že akupunktúrou na konkrétne body môžu buď liečiť alebo spôsobiť zranenie.

 

Vraví sa, že podplatili žalárnikov, aby získali "zločincov" na testovanie ich teórii. Bez podrobného skúmania ako pracovali s týmito bodmi na ľudskom tele, o niekoľko rokov neskôr za cenu mnohých mŕtvol konečne preskúmali, ktorý bod čo spôsobí a s akými kombináciami a taktiež správny smer a veľkosť sily, ktorá je potrebná na konkrétny útok na tieto body za účelom spôsobenia smrti alebo paralyzovania súpera.


Pripomeňme si ešte raz, Chang bol dosť paranoídny; nechcel, aby niekto vedel o jeho objavoch a taktiež sa obával, že druhí by mohli využiť jeho umenie proti nemu samému. Musíme zdôrazniť, že vo vtedajšej feudálnej Číne sa ľudia museli spoľahnúť na svoje ruky a ručné zbrane na vlastné ubránenie sa a ochranu svojej rodiny. Bolo veľmi nebezpečné žiť v tejto dobe, kde ženy v rodinách nikdy nevedeli, či sa vráti otec večer domov a otec nikdy nevedel, či ho bude rodina čakať, keď príde domov. Dnes nie sú tieto umenia pre nás také dôležité - okrem estetických hodnôt.


Chang preniesol toto smrteľné umenie na svojich rodinných príslušníkov a obľúbených študentov. Jedným z nich bol WANG Tsung Yeuh, ktorý to dokonca všetko spísal a preniesol na svojich študentov. Jeden z nich sa volal ZHIANG.


Zvládnutie Dim Mak sa považuje za vrchol dokonalosti v bojových umeniach. Áno, za vrchol dokonalosti, ale iba ak vieš prečo.

© copyright 2006 / Kickbox.sk. Powered by Isotoxin Industries.