Zakladateľ klubu a hlavný tréner Tono :

 

 

 

narodený 9.7.1967

 

Profil trénera

 

Už od malička bol nesmierne pohyblivým a neposedným chlapcom, ktorému neustály telesný pohyb pri hrách prinášal radosť a potešenie. Neskôr ho vábilo bojové umenie východných majstrov. Študoval sám, učil sa a cvičil neúnavne, bol sám sebe trénerom. Od svojich 16-tich rokov sa začal vážne zaujímať o ázijské bojové techniky a mal to šťastie, že sa dostal na rok do rúk profesionálneho majstra thajského boxu Bung Tchiang-a, ktorý pôsobil  v tom čase na Slovensku. Silný vplyv tohto majstra mu predznamenal smer pri hľadaní jeho cesty k pochopeniu univerzálnej vnútornej filozófie života premietnutý do ovládnutia jemnej cesty bojového umenia.

Po 4. rokoch tvrdých tréningov a hľadania (prešiel viacerými štýlmi, ako sú: thajský box, all-style, karate, kick-box) bola jeho neoblomná  vôľa  a   odvaha  ísť  vlastnou  cestou  pri  poznávaní  a  chápaní podstaty bojových techník korunovaná

 

 

  

- vytvoril si vlastný štýl - kickboxing.

V roku 1989 vznikol  Klub kickboxu v Revúcej a pod jeho hlavičkou medzi prvými aktívnymi športovcami založil  Antonín Topercer postupne štyri Kluby kickboxu: v Revúcej, Rožňave, Jelšave a v Bratislave, kde pôsobí doteraz ako tréner (Kickboxing Dim Mak Topercer Team Bratislava).

 

 

Stručne jeho doterajšie športové výsledky 

  

 

  

   5-násobný amatérsky majster Slovenska,

 

 2-násobný majster Čiech v roku 1995,

 

 európsky  šampión Vienna Open 1996,

 

 3-násobný obhájca profi opásku majstra Slovenska vo full contacte.

  

 Porazil majstra sveta v Poprade, 1x majstra Ukrajiny, 1x majstra Maďarska,

 1x majstra Rakúska, 

 

 

 absolvoval exhibičné zápasy v okolitých štátoch.

  

 na margo týchto úspechov ešte jeden príklad - patrí medzi 7 divov mesta Revúca.

 

  

Tieto neúplné, no aj tak bohaté trofeje svedčia o silnom a nezlomnom duchu navonok tak obyčajného až príliš skromného človeka, ktorý svoj život zasvätil radosti z pohybu a snahe odovzdávať zo svojho umenia a zo seba to najlepšie svojím ďalším nasledovníkom a nadšencom.

Od roku 1998 odovzdáva svoje skúsenosti ako tréner mladým ľuďom dosiaľ pod hlavičkou Slovenského zväzu kickboxu v Bratislave a v rámci jednej sezóny 2001-2002 sa mu podaril majstrovský kúsok, keď traja jeho žiaci dosiahli tituly amatérskych majstrov Slovenskej republiky.

V histórii svojej trenérskej kariéry založil v roku 2003 Klub Kickboxingu DIM MAK Topercer Team v Bratislave a verí, že sa mu spoločným úsilím a s podporou ľudí zmýšľajúcimi rovnako podarí prispieť výchovou mladých k naplneniu svojho  životného kréda: „ Univerzálny rozvoj životnej sily cestou rozvoja ducha, duše a tela.“

 

 

 

 

Tréner v "akcii" 

© copyright 2006 / Kickbox.sk. Powered by Isotoxin Industries.